...

בקע טבורי

בקע טבורי הוא מצב שבו יוצא חלק ממעיים דרך דופן הבטן, באזור הטבור. לפעמים הגורם למצב זה הוא מולד ולעתים הוא נרכש בשל מצבים שונים. יש אפשרות לבצע ניתוח פשוט יחסית לתיקון הבקע, כדי למנוע זיהומים או הרחבה של הבקע בעתיד. השיטה הלפרוסקופית היא שיטה בטוחה ונוחה לתיקון בקע טבורי ומאפשרת זמן החלמה מהיר וצלקות מועטות.

מהו בקע טבורי

בבקע טבורי זזים קרום הבטן (צפק) והמעיים ממקומם דרך נקודה חלשה בדופן הבטן, באזור הטבור. תזוזה זו יוצרת שק שבר, שבולט החוצה. הסיבות להיחלשות של דופן הבטן מגוונות ויכולות להיות:

  • בקע טבורי מולד – ניתן לראות במקרה זה בקע טבורי לאחר הלידה, כאשר לאחר נשירת חבל הטבור הטבעת שדרכה יוצא חבל הטבור לא נסגרה. יש מצבים ובהם עם השנים נסגרת הטבעת והבקע הטבורי נעלם, אולם כל עוד הטבעת פתוחה, בולט הצפק מתוכה.
  • בקע טבורי נרכש – המתפתח כתוצאה משיעול, עבודה פיזית, מחלות, השמנה ואף לאחר הריונות ולידות.

כאשר יש חשד למעי כלוא (בקע כלוא) יש לנתח, בשל חשש לנמק. סיבה נוספת לנתח בקע טבורי היא שהוא עלול לגדול עם השנים והדבר מפריע מבחינה אסתטית.

ניתוח לטיפול בבקע טבורי

לעתים אנשים חשים כאבים בעת שיעול באזור הבקע הטבורי. נוסף על כך הדבר מפריע להם מבחינה אסתטית ולכן מומלץ לנתח ולתקן את המצב. יש שתי שיטות לניתוח:

  1. ניתוח בטן פתוח – ובו פותחים את האזור באמצעות חתך קטן ומתקנים את הבקע. מכניסים את שק השבר פנימה וסוגרים את הפתח באמצעות רשת תומכת. זו מיועדת לתמוך בדופן הבטן ולמנוע בקע בעתיד.
  2. ניתוח בשיטה לפרוסקופית – ובה מחדירים דרך פתחים קטנים מכשיר ניתוחי ובאמצעותו מכניסים רשת התומכת בדופן הבטן. היתרונות בשיטה זו הם חתך קטן יותר וזמן החלמה קצר יותר.

קביעת הבקע טבורישיטה נעשית לאחר בדיקת מצבו של המנותח, גילו וגודל הבקע, כמו גם קיומם של בקעים נוספים באזור. מרפאת סרג'יקר מציעה שיטות ניתוח מתקדמות עם מכשור משוכלל ומנתחים מיומנים. אנא צרו עמנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר או טלפונית, ונחזור אליכם עם פרטים על האפשרויות הכירורגיות העומדות בפניכם במקרה של בקע טבורי.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.