בקע מפשעתי

בקע מפשעתי הוא מצב ובו קיימת חולשה בדופן הבטן, וכתוצאה מכך חלק מהמעי נודד ממקומו ויוצר שק שבר בולט. התופעה ידועה גם בשמה שבר, הרניה או קילה והיא גורמת לתופעות שונות, החל מאי נוחות ועד לכאבים. בפני הסובל מבקע מפשעתי עומדות אופציות כירורגיות טובות לתיקון המצב.

מה זה בקע מפשעתי?

בקע מפשעתבקע מפשעתיי זו התרחבות של חלל הבטן באזור המפשעות, כתוצאה מחולשה של דופן הבטן. במצב כזה עלולים לנדוד איברים מתוך חלל הבטן החוצה דרך שק השבר ולגרום לאי נוחות, כאבים ובעיות נוספות. יש כמה סיבות למצב זה: בקע מולד שנראה תכף לאחר הלידה או מתפתח זמן קצר לאחר מכן, בקע מפשעתי שנרכש עם הגיל ובו מפתחים הרניה לאחר שיעול כרוני, היריונות ולידות ואף בעקבות מאמץ פיזי פתאומי. התסמינים של הבקע יכולים להיות כאבים באזור, אי נוחות ואף כליאה, שבו כלואים חלקים מחלל הבטן בתוך שק השבר ללא אפשרות לחזור למקומם הטבעי. במקרים כאלה מומלץ לבצע ניתוח לתיקון הבקע המפשעתי, וכיום עומדות לרשות המעוניינים שיטות כירורגיות נוחות עם זמן החלמה מהיר.

ניתוח לתיקון בקע מפשעתי

במידה ואין זיהום או מצב של כליאת הבקע הניתוח אינו דחוף, עם זאת לעתים אנשים מבקשים לעבור ניתוח בשל סיבה אסתטית. יש שתי שיטות כירורגיות לתיקון בקע מפשעתי:

  • ניתוח פתוח – ובו מבצעים חתך באזור, מכניסים את תוכן המעי שכלוא בו ומניחים על המקום רשת, לחיזוק דופן הבטן ומניעת התפתחות בקע נוסף בעתיד. היתרון בשיטה זו הוא שרואים במדויק את המקום תודות לחתך, אולם מצד שני הצלקת עלולה להיות גדולה יותר וזמן ההחלמה ממושך יותר.
  • ניתוח לפרוסקופי – שבו מחדירים באמצעות חתך קטן סיב אופטי המאפשר לראות את חלל הבטן. דרך שלושה חתכים זעירים מכניסים את הציוד הניתוחי והמנתח יכול לבצע את הניתוח במיומנות ובדיוק רב כאשר הוא משתיל את הרשת ומתקן את הבקע. היתרונות של שיטה זו הם חתכים קטנים וזמן התאוששות מהיר, יחסית.

ההחלטה על שיטת הניתוח המועדפת תיעשה לאחר סקירת מצבו הגופני של האדם, מצב הבקע והניתוח המתאים עבורו. מרפאת סרג'יקר מציעה שיטות ניתוח מתקדמות עם המכשירים הטובים ביותר. אנו עובדים בשיטה לפרוסקופית במקצועיות רבה, ומציעים לכם ליצור עמנו קשר כדי לשמוע על האפשרויות הכירורגיות העומדות בפניכם במקרה של בקע מפשעתי.