...

ניתוחים בשיטה לפרוסקופית

תחום הכירורגיה כלל בעבר רק ניתוחים בשיטה פתוחה, קרי חשיפת האזור באמצעות חתך רוחבי או אנכי, חשיפת המקום וביצוע הניתוח. ניתוחים בשיטה לפרוסקופית מאפשרים את ביצוע הניתוח ללא חשיפת הבטן, בעזרת מכשירים מיוחדים המוחדרים לחלל הבטן ומאפשרים למנתח לבצע את הניתוח. היתרונות של ניתוח מהסוג הלפרוסקופי הם גדולים וניתוחים מהסוג הזה משמשים כירורגיים בתחומים שונים.

מהם ניתוחים בשיטה לפרוסקופית?

זוהי שיטה אנדוסקופית, ובה לא פותחים את חלל הבטן לשם חשיפת האזור וביצוע ניתוח פתוח, אלא מחדירים את אמצעי הניתוח דרך חתכים זעירים. הניתוח מתבצע בשלבים אחדים:

  • ניפוח הבטן – השלב הראשון הניתוח הוא החדרת מחט לדופן הבטן, שדרכה מזרימים גז המנפח את אזור הניתוח ומאפשר גישה אליו.
  • הכנסת סיב אופטי – ביצוע חתך, לרוב באזור הטבור, שדרכו מכניסים סיב אופטי זעיר. בקצה הסיב מצלמה, שמעבירה תמונה של חלל הבטן למסך טלוויזיה משוכלל. דרכו יכול המנתח לראות במדויק את האזור שאותו הוא מנתח, בלי לפתוח אותו.
  • הכנסת כלי הניתוח – באמצעות צינורות מועברים כלי הניתוח שאורכם מותאם לסוג ניתוח זה. הם מאפשרים למנתח לבצע את הניתוח לכוון במדויק את הפעולות הכירורגיות שהם עושים.
  • ביצוע הניתוח – כעת כשהאזור מוכן, ניתן לבצע את הניתוח, כאשר המנתח שולט בכלי הניתוח ונעזר במסך הטלוויזיה כדי לראות את המתרחש.

ההחלטה אם יש לבצע ניתוח פתוח או ניתוח בשיטה לפרוסקופית תיעשה לאחר קביעת הרקע הרפואי של המטופל, מצבו והשיטה המתאימה לו.

השימושים של ניתוח לפרוסקופי

כיום משתמשים בסוג ניתוח זה כדי לכרות כיס מרה, לתקן בקעים מסוגים שונים כגון%d7%a0%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a9%d7%99%d7%98%d7%94-%d7%9c%d7%a4%d7%a8%d7%95%d7%a1%d7%a7%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%aa בקע סרעפתי, בקע טבורי, בקע סרעפתי ואף בכירורגיה אונקולוגית. היתרונות של ניתוח לפרוסקופי הם גדולים, שכן יש צלקות זעירות המונעות התפתחות של בקעים בצלקות בעתיד, זמן ההתאוששות מהיר יחסית לניתוח בטן פתוח, ונוסף על כך חלל הבטן לא נחשף לאוויר והסיכון לזיהום פוחת.
במרפאת סרג'יקר מבוצעים ניתוחים לפרוסקופים על בסיס יומי, באמצעות כלי הניתוח הטובים ביותר ועם הרופאים המיומנים בתחום. נשמח אם תצרו עמנו קשר דרך טופס יצירת הקשר או טלפונית, ונחזור אליכם עם פרטים על ניתוחים בשיטה לפרוסקופית.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.