...

סרטן לבלב

הלבלב הוא חלק ממערכת העיכול וממוקם בקדמת עמוד השדרה, מעל הטבור. אבחון סרטן לבלב נעשה באמצעות כלים אבחנתיים אחדים, ולאחר מכן מגובש פרוטוקול הטיפול המתאים, התלוי בסוג הגידול, מיקומו והשלב שבו הוא נמצא. הפרוטוקול הטיפולי במקרה של סרטן לבלב כולל אפשרויות טיפול אחדות, הן כירורגיות והן תרופתיות.

מהו סרטן לבלב

ללבלב שני תפקידים מרכזיים: הראשון הוא לייצר את מיצי הלבלב שעוזרים למערכת העיכול לעכל שומנים וחלבונים, השני הוא ייצור הורמון האינסולין, האחראי על השימוש בסוכרים ואחסון השומן בגוף האדם. ללבלב שלושה חלקים, ראש, גוף וזנב כאשר הגידול הסרטני עלול להתחיל בכל אחד מהם, אך ככלל, לרוב מיקומו יהיה בראש הלבלב.
התסמינים הנפוצים של סרטן הלבלב הם:

  • סימני צהבת קלים – אם הגידול הסרטני נמצא בחלק הקדמי של הלבלב וחוסם את מעבר צינור המרה, גורמים מיצי המרה לתסמינים מסוימים של צהבת. למשל עור גוף מצהיב, צבע שתן צהוב כהה, לובן עין צהבהב ואף צואה בהירה.
  • כאבים – לפעמים הכאבים הם בגב או באזור הבטן העליונה, מגיעים בתדירות לא קבועה ומחמירים בעת שכיבה.
  • ירידה במשקל – האדם הלוקה בסרטן הלבלב עלול לרדת במשקל באופן לא צפוי וללא כל הסבר.
  • תסמינים נוספים – בעיות במערכת העיכול, בחילות, הקאות, אובדן תיאבון, עייפות קיצונית.

יש סרטן לבלבלתת את הדעת כי גידול סרטני בלבלב יכול להימצא בגוף במשך זמן רב, יחסית, עד להופעת התסמינים הראשונים. האבחון של סרטן הלבלב יכול להיעשות בכלים אחדים, כולל בדיקות דם, אולטרסאונד, סי.טי. ועוד. לאחר בדיקות יסודיות ונטילת ביופסיה, אפשר לקבוע את הימצאותו של הגידול, סוג הגידול, מיקומו המדויק והשלב שבו נמצא כעת הגידול הסרטני בהתאם לדרגת התפשטותו. לאחר האבחנה המדויקת נקבע פרוטוקול הטיפול.

דרכי הטיפול בסרטן הלבלב

יש כמה אפשרויות טיפול במקרה של סרטן לבלב, ואלה תלויות בשלב שבו התגלתה המחלה:

  1. פעולה כירורגית להסרת הגידול – כאשר סרטן לבלב התגלה בשלב מוקדם, לא התפשט לאיברים אחרים והוא מתפתח במתינות, ניתן להסירו בפעולה כירורגית תחת הרדמה. לאחר מכן יקבל האדם טיפול כימותרפי, כדי להפחית את הסיכוי להישנות המחלה.
  2. טיפולים כימיים – אם הגידול התפשט לאברים אחרים או מתפתח במהירות, יינתן לאדם טיפול כימותרפי כדי להשתלט על הגידול, בשילוב טיפול קרינה. מומלץ לשלב טיפול כירורגי לשם הכנסת תומכן (סטנט), המסייע לפתוח את החסימה בצינור המרה או המעי.
  3. הקלה על התסמינים – אם הגידול מפושט מומלץ לשלב בין כמה פעולות, כדי להקל על החולה ועל התסמינים שלו. נהוג לבצע פעולה כירורגית להחדרת תומכן לשם פתיחת הסתימה בצינור המרה או המעי, טיפול כימי לצמצום הגידול, טיפולים בקרינה ומשככי כאבים.

אנו במרפאת סרג'יקר עומדים לרשותכם עם אנשי המקצוע הטובים ביותר, כדי לספר לכם על האפשרויות הכירורגיות העומדות בפניכם במקרה של סרטן לבלב. אנו מציעים שירות אדיב ומקצועי, לצד רגישות ויחס אישי. אנא צרו עמנו קשר באמצעות טופס יצירת הקשר באתר או טלפונית, ואנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.